Gdańsk
Warszawa
Kraków
Telefonia & Telefonia IP -> Telefonia IP

Asterisk

Platforma ASTERISK

Asterisk jest konkurentem dla systemów telekomunikacyjnych z uwagi na niższy koszt wdrożenia, integracji z innymi systemami telefonicznymi, bądź informatycznymi oraz kosztami wsparcia technicznego. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów telekomunikacyjnych nie są tu konieczne drogie moduły sprzętowe oraz sam Asterisk nie wymaga zakupu licencji na rozbudowę i rozszerzenie systemu za wyjątkiem są niektórych płatnych kodeków.
Ponadto nie występuje konieczność instalacji dodatkowego okablowania telefonicznego, ponieważ pracuje na okablowaniu strukturalny ( LAN) przy zastosowaniu odpowiednich aparatów IP. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż Asterisk potrafi obsługiwać tradycyjne telefony, jak i tzw. softphone, czyli oprogramowanie telefonu, które instalowane jest na komputerze lub telefonie komórkowym użytkownika.
Poważnym atutem Asteriska jest możliwość podłączenia stacji telefonicznych zlokalizowanych poza główną siedzibą przedsiębiorstwa ( np. w oddziałach) bez konieczności instalowania modułów wyniesionych, jak to miało miejsce w centralach tradycyjnych. Koszt prowadzonych w ten sposób rozmów telefonicznych jest zerowy, co niektórym firmom potrafi przynieść kilkakrotne obniżenie stałych kosztów.
Kolejny biznesowy atut to istnienie internetowych Operatorów Usług VoIP (np. TeleVoice), do których można podłączyć Asteriska. Oferują oni atrakcyjne stawki połączeń w stosunku do tradycyjnych operatorów (TP S.A, Netia itd.), z punktu widzenia kosztów posługiwanie się połączeniem przez operatora VIP-owego jest obnizani9e kosztów na połączenia międzynarodowe w sytuacji, gdy personel przedsiębiorstwa z uwagi na charakter jego działalności zmuszony jest do wykonywania takich rozmów telefonicznych, bądź też firma ma rozrzucone lokalizacje nie tylko w kraju. W takiej sytuacji skorzystanie z usług operatora VoIP może przynieść przedsiębiorstwu oszczędności sięgające nawet kilku lub kilkunastu tysięcy zł oszczędności miesięcznie.

Właścicieli firmy, szefowie czy też menadżerowie nie posiada wystarczających informacji na temat zastępowania typowych i popularnych central telefonicznych nowszymi technologiami, rozwiązaniami, zapewniającymi większą elastyczność oraz gwarantującymi łatwą rozbudowę. Takim rozwiązaniem są centrale telefoniczne na bazie projektu Asterysk. Niestety stare dobre centrale telefoniczne nie oferują nam już usług, które są wymagane obecnie w kontaktach biznesowych, a jeżeli nawet dowiadujemy się u partnera telekomunikacyjnego o możliwości rozszerzenia funkcjonalności centrali PBX, to niejednokrotnie zmusza to nas do wymiany istniejącego systemu lub rozbudowa istniejącej centrali telefonicznej przekracza koszty wdrożenia systemu Asterisk.

Platformę Asterisk można instalować na dowolnym serwerze lub komputerze PC bez konieczności zakupu drogich systemów operacyjnych.

Galeria
Aktualności
 • 22.02.2013
  Systemy Alarmowe
 • Firma JMP Telefon oferuje Państwu nowoczesne, skuteczne i niezawodne systemy alarmowe, które pomogą zachować bezpieczeństwo w obiektach o zróżnicowanym przeznaczeniu i wielkości
 • 21.02.2013
  Centrale Telefoniczne
 • Jeżeli w polu Państwa zainteresowania znajduje się nowoczesna, wydajna i skuteczna centrala telefoniczna, zapraszamy do skorzystania z oferty JMP Telefon.
 • 08.12.2012
  Skanowanie
 • Skanowania do FTP polega na wysyłaniu plików obrazu - czyli kopii oryginału zeskanowanego przez kserokopiarkę,
 • 09.08.2012
  Asterisk
 • Asterisk system telekomunikacyjny IP jako główny konkurent dla tradycyjnych central telekomunikacyjnych ......
 • 18.08.2011
  Serwer FTP, SMB, Chmura
 • Bardzo popularne słowo oraz forma zabezpieczenia danych, kontaktów i kopi zapasowych na serwerach wyniesionych, my wykonujemy to na serwerach lokalnych zainstalowanych u klienta z zachowaniem pełnej funkcjonalności i dostępu zdalnego z dowolnej lokalizacji.

  Na czym to polega ………………

 • 02.01.1994
  O nas
 • JMP Telefon to firma z tradycjami......
Telefonia
 
Informatyka
 
Okablowanie