Gdańsk
Warszawa
Kraków
Informatyka -> Skanowanie do pliku

Skanowanie

Skanowanie FTP.

Skanowania do FTP polega na wysyłaniu plików obrazu - czyli kopii oryginału zeskanowanego przez kserokopiarkę, do wybranego katalogu na serwerze FTP. Adres serwera FTP i katalog musi zostać wcześniej wprowadzony do kserokopiarki. Dokument oryginalny po zeskanowaniu zostaje wysłany jako plik obrazu w formacie TIFF lub w formacie PDF. Adresat musi posiadać uprawnienia do korzystania z zasobów serwera FTP. Kserokopiarka musi być podłączona do sieci LAN, a więc musi posiadać kartę sieciową i moduł skanera. Kserokopiarka w trakcie procesu skanowania może wysłać wiadomość e-Mail do adresata skanowanych dokumentów, informując go o pojawieniu się nowych dokumentów na serwerze FTP.
FTP - skrót od File Transfer Protocol - Potokołu Transmisji Plików. Jest to protokół do transmisji plików w sieciach TCP/IP (w sieci internet lub intranet).

 

Skanowanie HDD.

Skanowanie do HDD polega na zapisaniu plików obrazu - kopii oryginału zeskanowanego przez kserokopiarkę, do wybranego miejsca - skrzynki na twardym dysku znajdującym się w kserokopiarce. Format dokumentu: PDF lub TIFF. Dokumenty znajdujące się w skrzynkach mogą być drukowane lub pobierane na komputer klienta. Dostęp do skrzynek może być chroniony hasłem. Kserokopiarka musi być podłączona do sieci LAN, a więc musi posiadać kartę sieciową i moduł skanera. Kserokopiarka w trakcie procesu skanowania może wysłać wiadomość e-Mail do adresata skanowanych dokumentów, informując go o pojawieniu się nowych dokumentów w jego skrzynce.

Skanowanie SMB.

Skanowania do SMB polega na wysyłaniu plików obrazu - kopii oryginału zeskanowanego przez kserokopiarkę, do wybranego katalogu na komputerze klienta. Katalog musi zostać wcześniej udostępniony, a jego ścieżka dostępu wprowadzona do kserokopiarki. Dokument po zeskanowaniu zostaje wysłany jako plik obrazu w formacie TIFF lub w formacie PDF. Kserokopiarka musi być podłączona do sieci LAN, a więc musi posiadać kartę sieciową i moduł skanera. Kserokopiarka w trakcie procesu skanowania może wysłać wiadomość e-Mail do adresata skanowanych dokumentów, informując go o pojawieniu się nowych dokumentów.
SMB ( Server Message Block ) - protokół służący udostępnianiu zasobów komputerowych (plików, drukarek). SMB jest protokołem typu klient-serwer.

Aktualności
 • 22.02.2013
  Systemy Alarmowe
 • Firma JMP Telefon oferuje Państwu nowoczesne, skuteczne i niezawodne systemy alarmowe, które pomogą zachować bezpieczeństwo w obiektach o zróżnicowanym przeznaczeniu i wielkości
 • 21.02.2013
  Centrale Telefoniczne
 • Jeżeli w polu Państwa zainteresowania znajduje się nowoczesna, wydajna i skuteczna centrala telefoniczna, zapraszamy do skorzystania z oferty JMP Telefon.
 • 08.12.2012
  Skanowanie
 • Skanowania do FTP polega na wysyłaniu plików obrazu - czyli kopii oryginału zeskanowanego przez kserokopiarkę,
 • 09.08.2012
  Asterisk
 • Asterisk system telekomunikacyjny IP jako główny konkurent dla tradycyjnych central telekomunikacyjnych ......
 • 18.08.2011
  Serwer FTP, SMB, Chmura
 • Bardzo popularne słowo oraz forma zabezpieczenia danych, kontaktów i kopi zapasowych na serwerach wyniesionych, my wykonujemy to na serwerach lokalnych zainstalowanych u klienta z zachowaniem pełnej funkcjonalności i dostępu zdalnego z dowolnej lokalizacji.

  Na czym to polega ………………

 • 02.01.1994
  O nas
 • JMP Telefon to firma z tradycjami......
Telefonia
 
Informatyka
 
Okablowanie